Jak o zahradu pečovat

Za perfektní zahradou, která je do jisté míry schopna fungovat i sama, stojí vždy perfektně promyšlený a majiteli na míru sestavený koncept. Právě na něj se ale v českých zahradách zakládaných svépomocí zapomíná, a to je právě ten důvod, proč může zahradničení v mnohých vyvolávat pocit neskutečných galejí. Na zahradě by mělo být jen to, co majitelé skutečně zvládnou.

Jednoduchý a dobře zvládnutý koncept musí vždy myslet i na zvládnutelnou údržbu. Jedna z nejzákladnějších chyb majitelů pozemků spočívá ve výsadbě rostlin přímo do travnaté plochy. Také se v tom poznáváte? Obsekávat tyto bodové výsadby určitě nikoho nebude dlouhodobě bavit, nehledě na časovou náročnost a případné poškození vysázených rostlin sekačkou nebo jinou technikou. Rostliny patří do záhonů, které mají jasně definovaný tvar a okraje. Čím jednodušší tvar záhonu, tím lépe se vám bude celá zahrada sekat.

S péčí o zahradu vám vždy rádi poradíme. Po realizaci zahrady od nás dostanete doporučení, jak se o které rostliny starat tak, aby vám co nejlépe propívaly a rostly do krásy.